مذاکرات محرمانه امیر قطر برای توافق بین ایران و آمریکا

مذاکرات محرمانه امیر قطر برای توافق بین ایران و آمریکا
مذاکرات محرمانه امیر قطر برای توافق بین ایران و آمریکا

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین
نعیم درویش در روزنامه کویتی القبس نوشت: این روزها، قطر فعالیت گسترده ای برای جلوگیری از شعله ور شدن درگیری نظامی ویرانگر در منطقه، میان ایران و ایالات متحده دارد. این تحرکات دیپلماتیک قطر، به صورت مستقیم، پس از ترور سردار سلیمانی توسط آمریکا، آغاز شد. در ادامه، وزیر خارجه قطر، شیخ محمد بن عبدالرحمن، به تهران رفت تا فتیله جنگ را خاموش کند.

به گزارش «انتخاب»، در ادامه این مطلب آمده است: منابع آگاه در گفتگو با القبس تاکید کرده اند که این تحرکات، با موافقت ایران، آمریکا و عراق، صورت گرفته و برخلاف انچه در رسانه ها مطرح می شود، فضای مثبت و ارامی در تهران در این باره وجود دارد؛ بویژه آنکه پاسخ ایران به ترور سلیمانی، محدود بود.

مدیر دفتر تبلیغات در وزارت خارجه قطر، احمد بن سعید الرمیحی، به القبس گفت: دخالت مستقیم دوحه، پس از ترور سلیمانی انجام شد؛ چرا که ادامه این تنشها می توانست منطقه را به سمت نتایجی ویرانگر، هدایت کند. در همین رابطه، شیخ تمیم بن حمد ال ثانی، تماس های بین المللی متعددی با طرفهای بحران داشته و شخصا به تهران سفر کرد. الرمیحی تاکید می کند که نقش قطر مکمل نقش طرفهای دیگری است که برای آتش بس در چارچوب دور کردن منطقه از تنش و نزدیک کردن دیدگاهها، تلاش می کنند.

این در حالی است که منابع عراقی، می گویند وزیر خارجه قطر روز سه شنبه به بغداد رفت، تا در مورد آتش بس و جلوگیری از وقوع درگیری مستقیم، گفتگو کند؛ بویژه آنکه عراق معتقد است قطریها به دلیل رابطه خوبی که با دو طرف بحران دارد، می تواند نقش میانجی را ایفا کند. منابع عراقی در گفتگو با القبس تاکید می کنند که بغداد از تحرکات قطر حمایت می کند؛ به این دلیل که ممانعت از وقوع جنگ در منطقه، به نفع عراق است.

تحلیلگران معتقدند که اقدام دوحه ناگهانی نیست؛ چرا که پیش از این نیز دوحه نقش میانجی و آتش نشان را در پرونده های متعددی ایفا کرده، که از مهمترین آنها، مذاکره بین ایالات متحده و طالبان است. ایشان تاکید می کنند که ایران، نقش واسطه گری قطر را تایید می کند؛ به این دلیل که به دنبال راهی برای خروج از بحران اقتصادی خود است.

یک منبع اگاه به القبس گفت: اکنون، مذاکرات سرّی در حال انجام است، تا به توافق جدیدی بین ایران و آمریکا، منجر شود. ضمن انکه تهران به دنبال رسیدن به توافقی است که به نفع همه باشد. همانطور که پس از ضربه ایران، مستقیما در مورد رسیدن به توافق تازه ای صحبت کرد.

یک منبع آگاه از کشورهای حاشیه خلیج فارس به القبس گفت: «حوادث اخیر، باعث شد همه طرفها در منطقه، به دنبال دور کردن منطقه از زبان جنگ و رسیدن به صلح و سازش باشند و اقدام قطر در این راستا، مقدمه ای برای خاموش کردن بحران شعله ور شده است. حتی در آمریکا نیز جمهوری خواهان و دموکراتها، خواهان ورود به جنگی تازه نیستند.»

این منبع تصریح می کند که تحرکات دیپلماتیک، توسط قطر شروع نشد؛ بلکه این عمان بود که موفق به ایجاد شکاف در دیوار موانع و رسیدن به توافق هسته ای شد و در این باره، بین عمان و قطر، هماهنگی وجود دارد. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
حمل و نقل اهواز,حمل و نقل خوزستان,باربری,باربری اهواز,حمل کالای اهواز,حمل و نقل کالا,ترانسپورت کالا,ترانزیت کالا,نرخ باربری در اهواز,نرخ حمل و نقل اهواز,قیمت حمل بار از اهواز,تعرفه حمل کالا از اهواز,اهوازترابر,قیمت باربری اهواز,حمل بار اهواز,حمل انواع آهن آلات اهواز,اتوبار,تعرفه حمل بار از اهواز,لیست باربریهای اهواز,نرخ حمل حمل کالا از اهواز,بهترین باربری اهواز ,اوبار,باربری اینترنتی,حمل مصالح ساختمانی,حمل آهن آلات,بهترین باربری در اهواز,بهترین حمل و نقل در ایران,حمل ام دی اف از اهواز,حمل و نقل ام دی اف,حمل انواع چوب,لیست شرکتهای حمل و نقل اهواز,حمل کالا از اهواز,حمل کالا از خوزستان,حمل کانتینر,کمرشکن,بوژی,حمل محمولات سنگین و فوق سنگین,جابجایی بارهای ترافیکی,حمل بار ترافیکی,حمل بارهای حجیم,حمل و نقل,حمل و نقل سنگین,کمرشکن داران  
 

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

درباره ما

شرکت حمل و نقل اهواز ترابر با سالها تجربه و فعالیت در حوضه ی حمل و نقل جاده ای آمادگی خود را جهت حمل انواع محمولات سبک ، سنگین و فوق سنگین اعلام میدارد
تیم ما با سالها فعالیت در زمینه حمل و نقل کالا (باربری اهواز) و مجهز به انواع کامیونها سعی بر آن دارد که رابطه ای طولانی مدت با مشتریان خود برقرار کند
 مهمترین هدف تیم اهواز ترابر کسب رضایت مشتریان است و در این راستا همه تلاش خود را میکند 
 گروه ما با عنوان  دست سرعت کشور در حوزه حمل و نقل کالا مفتخر به ارائه بهترین خدمات با بالاترین سرعت و بیشترین کیفیت میباشد
ترانسپورت کالا به عنوان اساسی ترین رکن در جهت رشد صنعت به شمار میرود از این رو شرکت حمل و نقل اهواز ترابر به عنوان بهترین و مجهزترین  شرکت حمل و نقل اهواز و خوزستان و قرار گرفتن در جایگاه اول استان و جایگاه سوم از میان 1081 شرکت حمل و نقل زمینی کالا از پیشگامان صنعت حمل و نقل کشور میباشد 

خبرنامه

ارسال