اعتراف لژیونر محبوب : از بچگی در سپاهان بزرگ شدم اما پرسپولیس عشق من بود و آرزو داشتم پیراهنش را بپوشم

اعتراف لژیونر محبوب : از بچگی در سپاهان بزرگ شدم اما پرسپولیس عشق من بود و آرزو داشتم پیراهنش را بپوشم
اعتراف لژیونر محبوب : از بچگی در سپاهان بزرگ شدم اما...

ا
مهدی شریفی بازیکن پیشین پرسپولیس صدرنشین جدول گلزنان در لیگ آذربایجان است. او این هفته با وجود مصدومیت، یک نیمه برای تیم سومقاییت بازی کرد و توانست با فراری دیدنی گل دوم تیمش را بزند.

شریفی که در تیم های سپاهان، تراکتور و پرسپولیس بازی کرد، این فصل امیدوار بود در تیم گابریل کالدرون جایگاهی فیکس داشته باشد اما در آخرین روزهای نقل و انتقالات، سرمربی آرژانتینی او را کنار گذاشت تا به لیگ آذربایجان برود و در آستانه کسب کفش طلا قرار گیرد.

* مهدی این هفته هم گل زدی و صدرنشین جدول گلزنان شدی.

نیمه اول ۱-۰ عقب بودیم مربی با من صحبت کرد گفت اگر می توانی بازی کن و کمک‌مان کن. من هم رفتم داخل و خدا را شکر توانستم گل بزنم. چون آقای گل پنج گل زده بود و من یک گل کمتر داشتم. گل اول را پیمان زد و گل دوم را من زدم و خدا را شکر ۳-۱ بردیم هم امتیازمان خیلی خوب شد و من هم توانستم به همراه بازیکن پاراگوئه‌ای آقای گل شوم. دلیل بازی نکردن این هفته ام مصدومیت بود و هفته پیش هم من اصلا روی نیمکت هم نبودم و دلیلش چهار کارته بودنم بود یعنی من دو بازی محروم بودم.

* خیلی ها درباره کیفیت لیگ آذربایجان اطلاع ندارند، فکر کنم خودت توضیح بدهی بهتر است.

در مورد کیفیت این را بگویم که ۴ تیمش به لیگ اروپا می‌روند. خیلی ها در مورد تعداد تیم کمش می‌پرسند؛ ببینید تیمی که در لیگ یک اول می‌شود نمی‌تواند به لیگ برتر بیاید مگر این که کمک مالی زیادی را به فدراسیون انجام دهد. یعنی تیمی که خیلی پولدار است به لیگ برتر می‌آید. اما از مبلغ قرارداد بازیکنان می‌شود فهمید که چه کیفیتی دارد. از اسین تا دروازه بان چلسی و تیم قره باغ را هم که همه می‌شناسند. نمی‌گویم لیگ خیلی خفنی است اما من خودم هم فکر نمی‌کردم که چنین شرایطی داشته باشد.

* در مقایسه با لیگ ایران چه جایگاهی دارد؟

نمی‌شود واقعا مقایسه کرد، من می‌گویم بچه های کشور ما اگر در چنین زمینی باشند می‌توانند خیلی بیشتر خودشان را نشان دهند. خیلی ها فکر می‌کردند اینجا چمن مصنوعی است اما همگی طبیعی است. اینجا فوتبال هر روز در حال پیشرفت است و مثلا اگر تیم ملی این کشور را با چند سال پیش مقایسه کنید متوجه می‌شوید. همین قره باغ در گروه چلسی و رم و اتلتیکو خیلی خوب کار می‌کند. دلیلش هم ساده است آن ها به فوتبال اهمیت می‌دهند. به نظرم فوتبالیست های ایرانی می‌توانند به این پیشنهادات فکر کنند.

* مشکل مالی هم که وجود ندارد؟

ببینید من ۸۰ درصد از پرسپولیس طلب داشتم، نصفش را بخشیدم تا نقد بگیرم. نصفش را قرار بود هفته بعد بدهند که هنوز نداده اند. من تا حالا هیچ حرفی نزده بودم و تیمم را خیلی دوست دارم اما مدیریت قبلی قول صد درصدی داد که تخفیف بده تا ما نقد بدهیم. من گفتم یک سال است اصلا پول نگرفتم اما اوکی اشکالی ندارد. من دوباره تخفیف دادم اما حالا سه ماه از وعده دوم هم گذشته اما باز هم نداده اند! من هیچ وقت علیه تیم مصاحبه نمی کنم اما به هر حال تنها درآمد من و خانواده ام فوتبال است. اینجا دقیقا ماه به ماه با یک روز تاخیر حداکثر حقوق را می‌دهند و دیگر درگیر این چیزها نیستی.

* الان تو ۵ گل زده ای و مهاجمان پرسپولیس روی هم ۴ گل!

شرایط ایران خیلی فرق می‌کند و سخت تر است. علی آقای گل تیم است و خیلی خوب کار کرده و بازی با شاهین هم توانست هت تریک کند. من بازی ها را دنبال می‌کنم و وضعیت پرسپولیس واقعا متفاوت است. تنها نکته مثبتی که امسال برای من داشت این بود که انگیزه خیلی زیادی داشتم و می‌‌خواستم خودم را نشان دهم. بعد از فصلی که تیمی خیلی خوب بودیم و من زیاد بازی نکردم، امیدوار بودم با حضور آقای کالدرون بیشتر بازی کنم و موثر باشم. اما این انگیزه در آذربایجان هم با من است و نمی‌خواهم درباره پرسپولیس اظهار نظر منفی داشته باشم.

* گفتی لیگ را دنبال می‌کنی. به نظرت علیپور به شرایط خوبش برمی‌گردد؟

گلزنی مثل دوچرخه سواری است. تو چند سال هم دوچرخه سواری نکنی باز هم این کار را بلدی. علیپور هم نشان داده که این را بلد است و به نظر من هم مشکل او روحی است. امیدوارم هرچه سریع تر برگردد و بیشتر گل بزند، چون هر چه علی سرحال تر باشد، پرسپولیس شرایط بهتری خواهد داشت. علی دوست خوب من است و امیدوارم همیشه موفق باشد.

* به نظر می‌رسد با این روند حداقل جزو سه گلزن برتر آذربایجان باشی. پس از آن تصمیمت چه خواهد بود؟

من فعلا تمرکزم را روی سومقاییت گذاشته ام تا آقای گل شوم و برای تیم موثر باشم. بعد باید ببینیم چه آفری می‌آید تا تصمیم بگیریم. اینجا بچه ها خیلی خونگرم هستند و مثل یک خانواده رفتار می‌کنیم و آن ها بازیکنان خارجی را خیلی خوب می‌پذیرند. البته اینجا واقعا اذیت نمی‌شوم و امیدوارم پیشرفت کنم و بتوانم به لیگ بهتر بروم.

* فکر می‌کنی این عملکرد به دعوت به تیم ملی منجر شود؟

من تمام تلاشم را می‌کنم که این اتفاق بیفتد. قبلا هم در تیم ملی بودم اما الان بازیکنان تیم ملی چند سال است در تیم بازی می‌کنند و هر بازیکن جدیدی هم که می‌آید بعد از یک اردو دیگر دعوت نمی‌شود. این جزو اهداف من است اما باید ببینیم خدا چه می‌خواهد. من در حال زندگی می‌کنم و تمام تمرکزم روی این است که امروز چه اتفاقی برایم می‌افتد.

* حضور پیمان بابایی هم آنجا کمکت کرده. درست است؟

من با همه بچه های تیم خوب هستم اما پیمان دوست صمیمی من است. با بچه ها هم‌زبان است و البته من یک مقدار یاد گرفته ام، پیمان خیلی به من کمک می‌کند و همیشه با هم هستیم. او بازیکن خوبی است و استعداد زیادی دارد و امیدوارم به حقش برسد و همین روند را ادامه دهد.

* توجه مردم آذربایجان به فوتبال چطور است؟

فوتبال ورزش اول مردم آذربایجان نیست و جودو را بیشتر دوست دارند. اما مردم شهر سومقاییت فوتبال را خیلی دوست دارند. هواداران ما شاید تعدادشان کم باشد اما بسیار پرشور هستند و همیشه در تمام شهرها برای تشویق تیم ما می‌آیند. پریروز هم خانواده من در ورزشگاه بودند و پس از گل به سمتشان رفتم و شادی ام را با آن ها تقسیم کردم. در کل هواداران خیلی به ما لطف دارند و امیدوارم این لطف و انرژی را جبران کنیم.

* چند ماه از جدایی ات می‌گذرد و شاید الان حاشیه ای درست نشود. آیا ته دلت از کالدرون گله ای نداری؟

آن اتفاقات تمام شدند… من تمام تلاشم را کردم و نمی‌خواهم درباره اش صحبت کنم. اما بدنم کاملا برگشته بود و فکر می‌کردم چون طرز فکر مربی یکسان است، شرایط خوب پیش می‌رود. من با خود آقای کالدرون هم در ترکیه صحبت می‌کردم و او خیلی بازی من را دوست داشت اما یک دفعه این تصمیم را اعلام کردند. فکر می کنم یک مقدار دیر این اتفاق افتاد اما به هر حال گذشته ها گذشته است. من نمی‌خواهم کوچکترین حاشیه ای برای تیم به وجود بیاورم و دوست ندارم بچه ها از حرف من متضرر شوند. امیدوارم پرسپولیس امسال هم مردم را خوشحال کند.

* اما برخی از هواداران پرسپولیس فکر می‌کنند اگر در تیم مانده بودی می‌توانستی به خط حمله کمک کنی.

مردم لطف داشتند و هنوز هم این لطف ادامه دارد. از آن ها تشکر می‌کنم اما درخواست دارم تا تیمشان را حمایت کنند. این ها باعث دلگرمی من است، وقتی گل می زنم می‌آیم و می‌بینم پرسپولیسی ها در اینستاگرام چقدر خوشحال هستند و این به من انگیزه می‌دهد. امیدوارم همینطور پشت من باشند و من هم آن ها را خوشحال کنم.

* تو در سپاهان، تراکتور و پرسپولیس بازی کردی، فکر می کنی کدام تیم امسال قهرمان شود؟

من از بچگی در سپاهان بزرگ شدم و به این تیم مدیونم و در تراکتور هم خدمتم را گذراندم و چیزی غیر از محبت از تبریزی ها ندیدم. اما پرسپولیس عشق من بود و آرزو داشتم پیراهنش را بپوشم. من این سه تیم و شهر خودرو را رقیب یکدیگر برای قهرمانی می‌دانم. امیدوارم هر تیمی که حقش است قهرمان شود و من دعا می‌کنم حق پرسپولیس باشد.

اخبار روز/باربری در اهواز/باربری اهواز/باربری در خوزستان/باربری خوزستان/حمل بار از اهواز/اهواز ترابر/حمل کالا از خوزستان/حمل آهن آلات از اهواز/حمل اثاثیه منزل در اهواز/بیمه بار/صدور بارنامه

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

اطلاعات تماس

آدرس : اهواز-شهرک بزرگ حمل و نقل اهواز
تلفن : 06135516052
فکس : 06135516052
ايميل : info@ahvaztarabar.com
مدیریت : 09162828147

نمادها

درباره ما

شرکت حمل و نقل اهواز ترابر با سالها تجربه و فعالیت در حوضه ی حمل و نقل جاده ای آمادگی خود را جهت حمل انواع محمولات سبک ، سنگین و فوق سنگین اعلام میدارد
تیم ما با سالها فعالیت در زمینه حمل و نقل کالا (باربری اهواز) و مجهز به انواع کامیونها سعی بر آن دارد که رابطه ای طولانی مدت با مشتریان خود برقرار کند
 مهمترین هدف تیم اهواز ترابر کسب رضایت مشتریان است و در این راستا همه تلاش خود را میکند 
 گروه ما با عنوان  دست سرعت کشور در حوزه حمل و نقل کالا مفتخر به ارائه بهترین خدمات با بالاترین سرعت و بیشترین کیفیت میباشد
ترانسپورت کالا به عنوان اساسی ترین رکن در جهت رشد صنعت به شمار میرود از این رو شرکت حمل و نقل اهواز ترابر به عنوان بهترین و مجهزترین  شرکت حمل و نقل اهواز و خوزستان و قرار گرفتن در جایگاه اول استان و جایگاه سوم از میان 1081 شرکت حمل و نقل زمینی کالا از پیشگامان صنعت حمل و نقل کشور میباشد 

خبرنامه

ارسال