چین میلیاردها دلار از تولیدات آمریکا را تحریم می کند

چین میلیاردها دلار از تولیدات آمریکا را تحریم می کند
چین میلیاردها دلار از تولیدات آمریکا را تحریم می کند

سی سی تی وی" تلویزیون دولتی چین روز یکشنبه گزارش کرد منازعه دو کشور درباره قوانین ضد دامپینگ که آمریکا به اجرا گذاشته بود، از سال ۲۰۱۳ میلادی شروع شد اما روز شنبه پس از یک دوره طولانی سازمان تجارت جهانی اعلام کرد چین می تواند تا میزان ۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار از کالاهای آمریکایی را تحریم و مشمول تعرفه کند.

این پیروزی برای چین در شرایطی بدست می آید که این کشور هم اکنون درگیر یک منازعه بزرگ تجاری با آمریکا است و این رای می تواند تلاش های طرفین را برای رسیدن به یک توافق برای پایان این مناقشه را تحت تاثیرات منفی قرار دهد.

چین پیش از این قبول کرده است برای رسیدن به چنین توافقی ۴۰ تا ۵۰ میلیارد دلار از محصولات کشاورزی از جمله دانه های روغنی از آمریکا خریداری کند و واشنگتن هم افزایش برخی از تعرفه ها را متوقف کرده است.

البته چین در شکواییه خود در سال ۲۰۱۳ میلادی خواستار آن شده بود که به دلیل اجرای چنین ضوابطی از سوی آمریکا ، ۷ میلیارد دلار از کالاهای آن کشور را مشمول تعرفه کند که سازمان تجارت جهانی تقریبا با نیمی از این مبلغ موافقت کرده است.

قوانین ضد دامپینگ به کشور مورد نظر امکان می دهد در صورتی که احساس کند کشور صادر کننده، کالاهایش را زیر قیمت بازار عرضه می کند ، تحت تعرفه های سنگین تر قرار داده و یا از ورود آنها جلوگیری کند.

از ماه جولای به این طرف آمریکا ۳۶۰ میلیارد دلار از کالاهای چین را مشمول تعرفه کرده و چین نیز بر روی ۱۵۰ میلیارد دلار از کالاهای وارداتی آمریکا تعرفه وضع کرده است.

اخبار روز/چین/باربری در اهواز/باربری در خوزستان/حمل و نقل در اهواز/حمل بار از اهواز/حمل کالا از اهواز

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

درباره ما

شرکت حمل و نقل اهواز ترابر با سالها تجربه و فعالیت در حوضه ی حمل و نقل جاده ای آمادگی خود را جهت حمل انواع محمولات سبک ، سنگین و فوق سنگین اعلام میدارد
تیم ما با سالها فعالیت در زمینه حمل و نقل کالا (باربری اهواز) و مجهز به انواع کامیونها سعی بر آن دارد که رابطه ای طولانی مدت با مشتریان خود برقرار کند
 مهمترین هدف تیم اهواز ترابر کسب رضایت مشتریان است و در این راستا همه تلاش خود را میکند 
 گروه ما با عنوان  دست سرعت کشور در حوزه حمل و نقل کالا مفتخر به ارائه بهترین خدمات با بالاترین سرعت و بیشترین کیفیت میباشد
ترانسپورت کالا به عنوان اساسی ترین رکن در جهت رشد صنعت به شمار میرود از این رو شرکت حمل و نقل اهواز ترابر به عنوان بهترین و مجهزترین  شرکت حمل و نقل اهواز و خوزستان و قرار گرفتن در جایگاه اول استان و جایگاه سوم از میان 1081 شرکت حمل و نقل زمینی کالا از پیشگامان صنعت حمل و نقل کشور میباشد 

خبرنامه

ارسال