یک ضد ایرانی دست راست بن سلمان ؛ وزیر خارجه جدید عربستان کیست؟

یک ضد ایرانی دست راست بن سلمان ؛ وزیر خارجه جدید عربستان کیست؟
یک ضد ایرانی دست راست بن سلمان ؛ وزیر خارجه جدید عربستان...

رسانه‌های عربی‌زبان بامداد پنجشنبه به خبر تعیین "فیصل بن فرحان آل سعود" سفیر پیشین عربستان در برلین به عنوان وزیر جدید امور خارجه این کشور واکنش نشان دادند و از وی به عنوان چهره‌ نزدیک به "محمد بن سلمان" ولیعهد سعودی نام بردند.
خبرگزاری آناتولی ترکیه نوشت: روزنامه آلمانی "تاگس‌اشپیگل" در ماه مارس (فروردین/ اردیبهشت) مطلبی را منتشر کرد و در آن سفیر پیشین سعودی در آلمان را چهره‌ای نزدیک به ولیعهد سعودی دانست و وی را دارای ۱۵ سال تجربه در زمینه تسلیحات معرفی کرد.
الجزیره قطر
شبکه الجزیره قطر در معرفی وزیر امورخارجه جدید سعودی گزارش داد: وی یکی از مقام‌های سیاسی است که بیشترین اظهارات ضد ایرانی دارد.
الجزیره به نقل از رسانه‌های سعودی گزارش داد، بن فرحان سپتامبر (شهریور/ مهرماه) در اظهاراتی ضد ایرانی و پس از حمله به تأسیسات نفتی آرامکو سعودی، مدعی شده بود، تمامی گزینه‌ها علیه ایران روی میز است.
با وجود آن که گروه انصارالله یمن، مسؤولیت حمله به تأسیسات آرامکو سعودی را برعهده گرفته بود، اما بن فرحان با متهم کردن ایران، مدعی شده بود، تهران مسؤول این حملات است و این کشور باید بداند، نمی‌تواند به دشمنی خود ادامه دهد.
"شینزیا بیانکو" کارشناس مسائل خاورمیانه به الجزیره گفته است: فرحان روابط بسیار نزدیکی با غرب دارد، فردی پویاست که در کارهایش بصورت پیش‌دستانه عمل می کند . وزارت امورخارجه عربستان (با انتصاب وی) متفاوت (از گذشته) خواهد بود.
این کارشناس مسائل خاورمیانه بدون اشاره به کشوری خاص اعلام کرد: شاهزاده فرحان، روابطی نزدیک با متحدان سنتی سعودی دارد.
الجزیره ادامه می دهد: البته نقشی که فرحان در کشته‌شدن "جمال خاشقچی" در مهرماه گذشته در استانبول ترکیه داشت، روابط وی با غرب را کمرنگ می‌کند.
این شبکه قطری گزارش داد: هشت ماه پیش بود که سازمان های مردم نهاد فعال در برلین اعلام کردند، تحرکاتی مردمی در جریان است تا با توجه به دست داشتن "فرحان" در قتل خاشقچی" مانع از انتخاب وی به عنوان سفیر عربستان در آلمان شوند.
در آن زمان نهادی موسوم به "ذره‌بین اروپا" اعلام کرد، برخی سازمان ها از "فرانک والتر اشتاین‌مایر" رئیس جمهوری آلمان خواسته اند، با تعیین شاهزاده فرحان به عنوان سفیر سعودی در برلین موافقت نکند.
الجزیره به نقل از این مؤسسه حقوق بشری اعلام کرد، فرحان در آن زمان که به عنوان مشاور ارشد در سفارت کشورش در واشنگتن فعالیت داشت، در کشاندن خاشقچی به کنسولگری سعودی در استانبول نقش داشته است.

شبکه خبری الحره

شبکه تلویزیونی "الحره" که از آمریکا و به زبان عربی، برنامه‌هایش بروی آنتن می رود، در واکنش به تعیین بن فرحان نوشت: این تغییرات درست زمانی صورت می‌گیرد که عربستان با مشکلات عدیده امنیتی روبروست.
این شبکه تلویزیونی گزارش داد: فرحان در دورانی که "محمد بن سلمان" جانشین ولیعهد بود، به عنوان مشاور ارشد در سال ۲۰۱۷ با شبکه "فاکس نیوز" آمریکا مصاحبه کرد.
الحره ادامه داد: وی پس از حملات ماه سپتامبر به تأسیسات نفتی آرامکو، در مصاحبه با شبکه رادیویی "دویچلند فونک" آلمان گفته بود: حمله اخیر درواقع، حمله به اقتصاد جهان بود و این موضوع در مدتی کوتاه، صادرات نفتی سعودی را متوقف کرد که آسیب آن به همه جهان رسید.
وی با اتهام‌زنی به ایران مدعی شده بود: صرف نظر از منشأ حملات به آرامکو، ایران پشت این حملات قرار دارد، چرا که تهران دست به ساخت موشک زده است و شلیک این موشک‌ها (توسط حوثی‌ها) بدون کمک ایرانی‌ها امکان‌پذیر نخواهد بود.

رویترز عربی

خبرگزاری رویترز در این باره گزارش داد، معرفی بن فرحان همزمان با آن صورت می گیرد که عربستان بدنبال ترمیم وجهه خود در محافل بین المللی است و این کشور آماده می‌شود در سال آینده میلادی، میزبان گروه ۲۰ باشد.
این خبرگزاری ادامه داد: عربستان فردی را به عنوان وزیر جدید امورخارجه‌اش معرفی کرد که تجربه دیپلماتیک در غرب دارد.
اشاره این خبرگزاری به تجربه هشت ماهه بن فرحان در آلمان و فعالیتش به عنوان مشاور ارشد در سفارت سعودی در آمریکاست.
"نیل کویلیام" پژوهشگر موسسه مطالعاتی چتم هاوس در لندن به رویترز گفت: نگاه کنید به تیمی که در واشنگتن، لندن و اینک در وزارت امورخارجه سعودی تشکیل شده است.
کویلیام افزود: پایه‌ریزی (در دولت عربستان) درحال پیشرفت است و مأموریت (دیپلماتیک سعودی) را گروهی برعهده دارد که طرفدار غرب است.
پژوهشگر موسسه مطالعاتی چتم هاوس مدعی شد: انتخاب بن فرحان، گامی بسیار زیرکانه برای غلبه بر ایران در تمامی کشورها و سازمان ملل متحد است. این شکل جدیدی از مقابله با تهران است.
سلمان بن عبدالعزیز" پادشاه عربستان چهارشنبه شب، "ابراهیم العسّاف" را از مقام وزارت امورخارجه برکنار و بن فرحان را به جای وی منصوب کرد.
فرحان ۴۵ ساله از ۱۰ فوریه (۲۱بهمن ۹۷) به عنوان سفیر عربستان در آلمان منصوب شده بود.
وزیر جدید امورخارجه سعودی همچنین پیش از این به عنوان مشاور ارشد در سفارت عربستان در واشنگتن فعالیت داشته است.
فرحان همچنین عضو شورای مدیریت صنایع نظامی عربستان از اکتبر سال ۲۰۱۷ (مهرماه ۹۶) و نیز رئیس هیات مدیره "شرکت صنایع هواپیمایی السلام" و نیز مشاور در دیوان سلطنتی سعودی بوده است.بن فرحان متولد ۱۹۷۴ در فرانکفورت آلمان و از مادری آلمانی است.

اخبار روز/وزیر خارجه عربستان/بن سلمان/اهواز ترابر/باربری در اهواز/باربری اهواز/حمل و نقل در اهواز/حمل آهن آلات از اهواز/حمل اثاثیه منزل در اهواز/

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

اطلاعات تماس

آدرس : اهواز-شهرک بزرگ حمل و نقل اهواز
تلفن : 06135516052
فکس : 06135516052
ايميل : info@ahvaztarabar.com
مدیریت : 09162828147

نمادها

درباره ما

شرکت حمل و نقل اهواز ترابر با سالها تجربه و فعالیت در حوضه ی حمل و نقل جاده ای آمادگی خود را جهت حمل انواع محمولات سبک ، سنگین و فوق سنگین اعلام میدارد
تیم ما با سالها فعالیت در زمینه حمل و نقل کالا (باربری اهواز) و مجهز به انواع کامیونها سعی بر آن دارد که رابطه ای طولانی مدت با مشتریان خود برقرار کند
 مهمترین هدف تیم اهواز ترابر کسب رضایت مشتریان است و در این راستا همه تلاش خود را میکند 
 گروه ما با عنوان  دست سرعت کشور در حوزه حمل و نقل کالا مفتخر به ارائه بهترین خدمات با بالاترین سرعت و بیشترین کیفیت میباشد
ترانسپورت کالا به عنوان اساسی ترین رکن در جهت رشد صنعت به شمار میرود از این رو شرکت حمل و نقل اهواز ترابر به عنوان بهترین و مجهزترین  شرکت حمل و نقل اهواز و خوزستان و قرار گرفتن در جایگاه اول استان و جایگاه سوم از میان 1081 شرکت حمل و نقل زمینی کالا از پیشگامان صنعت حمل و نقل کشور میباشد 

خبرنامه

ارسال