صادق زیباکلام: هر ساعت از ریاست‌جمهوری روحانی به ضرر اصلاح‌طلبان خواهد بود/ روحانی آگاهانه به سمت اصولگراها می‌رود

صادق زیباکلام: هر ساعت از ریاست‌جمهوری روحانی به ضرر اصلاح‌طلبان خواهد بود/ روحانی آگاهانه به سمت اصولگراها می‌رود
صادق زیباکلام: هر ساعت از ریاست‌جمهوری روحانی به ضرر...

حسن روحانی به نیویورک رفت و برگشت. پیش از رفتن او خیلی ها درباره پیامدهای دیدارش با ترامپ صحبت کردند اما او روز جمعه نیویورک را به مقصد تهران ترک کرد، بدون آنکه با ترامپ دیدار کند. حالا عده ای این سفر روحانی را پردستاورد توصیف می کنند و در مقابل برخی دیگر معتقدند او به این سفر نمی رفت بهتر بود چون ضمن پاسخ قاطع به آمریکایی ها در ایجاد محدودیت برای هیأت ایرانی، حواشی دیدارش با بوریس جانسون هم پیش نمی آمد.

با صادق زیباکلام در این مورد گفت و گو کردیم .

*****

*شما از سفر روحانی به نیویورک چه ارزیابی دارید؟

این سفر هیچ دستاوردی نداشت و هیچ تغییر و تحولی به وجود نیامد و روزنه ای باز نشد. آقای روحانی حرف های همیشگی زد و گفت «آمریکا، عربستان و اروپا مقصر وضعیت فعلی هستند».

*چرا برخی منتقدان از سخنرانی آقای روحانی در سازمان ملل تقدیر کردند؟

مثلا کیهان باید راضی باشد چون آقای روحانی آنجا برای انبساط خاطر مخالفان دولتش در داخل کشور صحبت کرد. حرف هایی زد که به مذاق مخالفانش خوش آید و مراقب بود چیزی نگوید که خاطر آنها را مکدر کند.

*پس به نظر شما اگر آقای روحانی به نیویورک نمی رفت بهتر بود؟

آقای روحانی آب پاکی را روی دست اروپایی‌ها و سایر میانجی‌ها بین ایران و آمریکا ریخت و این سفر هیچ سود، ثمر و فایده ای نداشت.

*اما بی بی سی بعد از سخنرانی آقای روحانی در سازمان ملل، کارشناسان مختلفی را روی خط آورد و همه آنها با اشاره به این جملات «اگر به اسم برجام حساسیت دارید به قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت متعهد باشید»، «اگر به حداقل‌ها قانع هستید، ما هم به حداقل‌ها بسنده می‌کنیم. برجام، حداقل بود؛ چه برای شما و چه برای ما. اما اگر بیشتر می‌خواهید، باید بیشتر بپردازید» و «عکس یادگاری آخرین ایستگاهِ مذاکره است»، معتقد بودند او باب مذاکره را با آمریکا باز کرد؟

خلاصه حرف آقای روحانی این بود که آمریکایی ها باید گامی را بردارند و گشایشی را در حوزه کاهش تحریم ها به نمایش بگذارند. اما فرض کنیم که آمریکایی ها این گام را برداشتند، از کجا معلوم آقای روحانی نگوید این گام کافی نیست و شوخی است. اینستکس وقتی مطرح شد دولت آقای روحانی گفت «این صدقه است و مگر می خواهند به گدا پول بدهند». حالا امروز با مخالفتی که آمریکا انجام داد، باید پیشنهاد فرانسه برای 15 میلیارد دلار را نیز منتفی دانست. در مجموع آقای روحانی نه فتح بابی برای مذاکره کرد و نه چراغ نیمه سبزی به آمریکا و اروپا نشان داد.

*دو سال پایانی دولت آقای روحانی را چه طور می بینید؟

هر روزی که می گذرد ناکارآمدی های اقتصادی دولت، سرعت ریزش محبوبیت اصلاح طلبان و شمار پشیمان‌ها، سرخوردگان و ناراضیان از رأی‌دهی به روحانی بیشتر می شود. در واقع روحانی دارد شانس روی کارآمدن مجلس و رئیس جمهور اصولگرا را بیشتر و بیشتر می کند.

* به نظر شما آقای روحانی از سرناچاری به سمت اصولگراها می رود یا با علم و آگاهی این کار را می کند؟

بعید می دانم که آقای روحانی نداند هر روز و ساعتی که می گذرد ریاست جمهوری اش بیشتر و بیشتر به نفع مخالفانش تمام می شود و برای آنها محبوبیت می آورد. شاید آقای روحانی به دوره بعد از ریاست جمهوری خود می اندیشد و این روزها به دنبال کسب رضایت مخالفانش جدی اش است نه 24 میلیون رأی دهنده به خود.

اخبار روز/صادق زیباکلام/حسن روحانی/باربری در اهواز/باربری در خوزستان/حمل و نقل در اهواز/حمل و نقل در خوزستان/شرکتهای حمل و نقل خوزستان/حمل بار از اهواز/حمل آهن آلات از اهواز/حمل اثاثیه منزل در اهواز

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

اطلاعات تماس

آدرس : اهواز-شهرک بزرگ حمل و نقل اهواز
تلفن : 06135516052
فکس : 06135516052
ايميل : info@ahvaztarabar.com
مدیریت : 09162828147

نمادها

درباره ما

شرکت حمل و نقل اهواز ترابر با سالها تجربه و فعالیت در حوضه ی حمل و نقل جاده ای آمادگی خود را جهت حمل انواع محمولات سبک ، سنگین و فوق سنگین اعلام میدارد
تیم ما با سالها فعالیت در زمینه حمل و نقل کالا (باربری اهواز) و مجهز به انواع کامیونها سعی بر آن دارد که رابطه ای طولانی مدت با مشتریان خود برقرار کند
 مهمترین هدف تیم اهواز ترابر کسب رضایت مشتریان است و در این راستا همه تلاش خود را میکند 
 گروه ما با عنوان  دست سرعت کشور در حوزه حمل و نقل کالا مفتخر به ارائه بهترین خدمات با بالاترین سرعت و بیشترین کیفیت میباشد
ترانسپورت کالا به عنوان اساسی ترین رکن در جهت رشد صنعت به شمار میرود از این رو شرکت حمل و نقل اهواز ترابر به عنوان بهترین و مجهزترین  شرکت حمل و نقل اهواز و خوزستان و قرار گرفتن در جایگاه اول استان و جایگاه سوم از میان 1081 شرکت حمل و نقل زمینی کالا از پیشگامان صنعت حمل و نقل کشور میباشد 

خبرنامه

ارسال