حمله قلبی در این ساعات شدیدتر است

حمله قلبی در این ساعات شدیدتر است
حمله قلبی در این ساعات شدیدتر است

مطالعات جدید می گویند مهم است که بعضی بیماری ها چه زمانی به سراغ ما می آیند. شدت بیماری هایی مانند بیماری قلبی یا آلرژی صبح ها با شب ها متفاوت است.

این مطالعه که در مجله «Tendencies of Immunology» منتشر شده است، تحقیقاتی را که عمدتا روی موش ها انجام شده بود، جمع آوری کرده است و ارتباط بین ریتم شبانه روزی و پاسخ ایمنی بدن را در آن ها بررسی کرده است.

دانشمندان می دانند که بدن به نشانه هایی مانند نور و هورمون ها واکنش نشان می دهد تا ریتم خواب، سوخت و ساز و ​​سایر فرآیندهای فیزیولوژیک را پیش بینی کند. اما مساله مهم اینجاست که تعداد گلبول های سفید خون، در انسان و موش در شبانه روز نوسان دارد.

با توجه به مطالب ذکر شده، محققان این مطالعه دریافتند که:

«حملات قلبی» در انسان معمولا صبح ها رخ می دهند و تحقیقات نشان می دهد که حملات صبحگاهی شدیدتر از حملات شبانگاهی است.

تعداد مونوسیت ها – نوعی گلبول سفید که با باکتری ها، ویروس ها و قارچ ها مبارزه می کنند - در موش ها، در طول روز افزایش می یابد. اما شب ها در ناحیه بافتی انفارکت قلب تجمع می کند و در نتیجه صبح ها توان حفاظتی قلب افت می کند.

عفونت های انگلی هم به زمان روز وابسته هستند. موش های آلوده به انگل معده «تریکوریس موریس» صبح ها نسبت به عصر ها با سرعت بیشتری این کرم را در بدنشان می کشتند.

همچنین می توان گفت که علایم آلرژیک وابسته به زمان روز است و عموما در زمان های بین نیمه شب و صبح زود بدتر می شود. ساعت مولکولی باعث می شود سلول های ایمنی و علایم «آسم» در انسان یا التهاب مجاری تنفسی در موش ها صبح ها بیشتر بروز کند.

به نقل از «ساینس دیلی»، محققان این مطالعه می گویند بررسی ریتم شبانه روزی در نحوه عملکرد سیستم ایمنی ابزار بسیار خوبی برای درک تعامل فیزیولوژیک و موفقیت های درمانی وابسته به زمان است.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

درباره ما

شرکت حمل و نقل اهواز ترابر با سالها تجربه و فعالیت در حوضه ی حمل و نقل جاده ای آمادگی خود را جهت حمل انواع محمولات سبک ، سنگین و فوق سنگین اعلام میدارد
تیم ما با سالها فعالیت در زمینه حمل و نقل کالا (باربری اهواز) و مجهز به انواع کامیونها سعی بر آن دارد که رابطه ای طولانی مدت با مشتریان خود برقرار کند
 مهمترین هدف تیم اهواز ترابر کسب رضایت مشتریان است و در این راستا همه تلاش خود را میکند 
 گروه ما با عنوان  دست سرعت کشور در حوزه حمل و نقل کالا مفتخر به ارائه بهترین خدمات با بالاترین سرعت و بیشترین کیفیت میباشد
ترانسپورت کالا به عنوان اساسی ترین رکن در جهت رشد صنعت به شمار میرود از این رو شرکت حمل و نقل اهواز ترابر به عنوان بهترین و مجهزترین  شرکت حمل و نقل اهواز و خوزستان و قرار گرفتن در جایگاه اول استان و جایگاه سوم از میان 1081 شرکت حمل و نقل زمینی کالا از پیشگامان صنعت حمل و نقل کشور میباشد 

خبرنامه

ارسال