مخالفت مجلس با افزایش قیمت بنزین

مخالفت مجلس با افزایش قیمت بنزین
مخالفت مجلس با افزایش قیمت بنزین

پس از این جلسه علی لاریجانی رییس مجلس گفت: "مجلس مخالف افزایش قیمت بنزین به خاطر قاچاق سوخت از کشور است. اکثر نمایندگان معتقدند برای کاهش قاچاق سوخت از کشور، نظام سهمیه‌بندی سوخت احیا شود."

او درباره موثرترین راهکارهای کاهش مصرف سوخت گفت: «براساس مطالب و پیشنهادات نمایندگان در جلسه غیرعلنی استفاده فراگیر از سوخت سی‌ان‌جی در شبکه حمل و نقل عمومی و خصوصی وجود دارد؛ بنابراین وزارت نفت باید از این مسئله حمایت کند.»

در جلسه غیرعلنی امروز مجلس که وزرای اقتصاد، نفت و کشور و نیز رئیس سازمان برنامه و بودجه حضور داشتند.

نعمتی: هیچ گونه افزایش قیمت بنزین صورت نخواهد گرفت

بهروز نعمتی سخنگوی هیات رئیسه مجلس، در حاشیه جلسه علنی امروز (دوشنبه) مجلس شورای اسلامی به ارائه توضیحاتی درباره جلسه غیر علنی درباره نحوه مدیریت مصرف بنزین پرداخت.

او گفت: "در این جلسه غیر علنی مجلس شورای اسلامی موضوعات مهم اقتصادی از جمله اصلاح ساختار بودجه مطرح شد که قرار بود توسط دولت انجام شود. آقای نوبخت سناریوهای مختلفی را بیان‌ کرد و در نهایت قرار شد کمیته‌ مشترکی با مجلس شورای اسلامی تشکیل شده و روی سناریوها کار مشترکی صورت بگیرد تا در مهلت زمانی چهار ماهه کار انجام شود."

سخنگوی هیات رییسه مجلس درباره بحث افزایش قیمت بنزین افزود: "جمع بندی مجلس شورای اسلامی این بود که افزایش قیمت بنزین نخواهیم نداشت و بنزین هزار تومانی همچون گذشته عرضه می‌شود."

به گفته نعمتی "برای این کار باید ساماندهی لازمه برای عرضه سوخت و اقدامات برای جلوگیری از قاچاق سوخت صورت بگیرد. در این‌ راستا قرار شد کارت‌های سوخت احیا شود و دولت هم همکارهای لازم را انجام دهد."

سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از صحبت‌های خود، اضافه کرد: «موضوع مهم دیگر درباره گسترش مراکز CNG در کشور بود به خصوص برای ناوگان‌های خصوصی و اتوبوسرانی که هر چقدر بتوانیم آنها را گسترش دهیم از میزان مصرف بیهوده هم جلوگیری به عمل می‌آید.»

وی همچنین در پاسخ به این سوال که آیا احیای کارت سوخت برای سهمیه بندی بنزین است، در این باره توضیح داد: "هیچ گونه افزایش قیمت بنزین صورت نخواهد گرفت، کارت سوخت هم فقط برای ساماندهی است. لذا مصرف بنزین سقفی ندارد، یعنی ممکن است فردی در ماه ۹۰ لیتر و یا دیگری ۳۰ لیتر مصرف داشته باشد. این کار یعنی احیای کارت سوخت فقط برای ساماندهی و جلوگیری از قاچاق سوخت است."

سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که آیا تا پایان سال شاهد افزایش قیمت بنزین نخواهیم بود، در این رابطه، بیان کرد: «این تصمیم همدلی مجلس شورای اسلامی و دولت بود که ان‌شاء‌الله پایدار خواهد ماند.»

به گفته نعمتی در این جلسه غیر علنی مجلس هیچ تنشی وجود نداشت و برخی مسائل دیگر نیز مطرح شد.

پس از پایان جلسه غیر علنی امیر خجسته نماینده مردم همدان در مجلس در نطقی گفت: "همکاران عزیز همانطور که امروز در مجلس در برابر افزایش قیمت و سهمیه‌بندی بنزین مقاومت کردیم باید در برابر گرانی سایر کالا نیز بایستیم."

مخالفت مجلس با افزایش قیمت بنزینصف بنزین پس از انتشار شایعه گرانی بنزین

هفته گذشته پس انتشار خبر آغاز سهمیه‌بندی بنزین از روز پنجشنبه (۱۲ اردیبهشت) در خبرگزاری‌های فارس و تسنیم، ازدحام بیش از حدی در جایگاه‌های سوخت شهرهای مختلف کشور به وجود آمد.

وزارت نفت ایران از همان ابتدا چنین خبری را رد کرده بود و بیژن نامدار زنگنه، وزیر نفت، اجرای طرح سهمیه‌بندی بنزین را "دروغ" خواند.

با وجود تکذیب شدید وزارت نفت رسانه های فارس و تسنیم اعلام کردند که منبع خبر یک مقام دولتی بوده است.

مسئولان خبرگزاری های فارس و تسنیم به دادسرا احضار شدند پس از آن زیبا اسماعیلی سخنگوی شرکت ملی پالایش و پخش فراورده های نفتی بازداشت شد. ظاهرا اسماعیلی که پیشتر خبرنگار خبرگزاری فارس بوده، خبر جنجالی را به دوستان سابقش درز داده بود. اسماعیلی در همین رابطه بازداشت شد.

وزیر نفت در واکنش به این بازداشت گفت: "وقتی مقام قضایی برای بازداشت شخصی اقدام می‌کند، ما قانونا نمی‌توانیم از او درباره این بازداشت توضیح بخواهیم. البته تنها ایشان نیست در این ارتباط بازداشت شده و چندین نفر دیگر در این رابطه بازداشت شده‌اند".

اسماعیلی روز یکشنبه با قید وثیقه آزاد شد.

نوع واکنش مردم به خبر سهمیه بندی و گران شدن بنزین باعث شد که در روزهای گذشته نمایندگان مجلس با این اقدام مخالفت کنند.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

اطلاعات تماس

آدرس : اهواز-شهرک بزرگ حمل و نقل اهواز
تلفن : 06135516052
فکس : 06135516052
ايميل : info@ahvaztarabar.com
مدیریت : 09162828147

نمادها

درباره ما

شرکت حمل و نقل اهواز ترابر با سالها تجربه و فعالیت در حوضه ی حمل و نقل جاده ای آمادگی خود را جهت حمل انواع محمولات سبک ، سنگین و فوق سنگین اعلام میدارد
تیم ما با سالها فعالیت در زمینه حمل و نقل کالا (باربری اهواز) و مجهز به انواع کامیونها سعی بر آن دارد که رابطه ای طولانی مدت با مشتریان خود برقرار کند
 مهمترین هدف تیم اهواز ترابر کسب رضایت مشتریان است و در این راستا همه تلاش خود را میکند 
 گروه ما با عنوان  دست سرعت کشور در حوزه حمل و نقل کالا مفتخر به ارائه بهترین خدمات با بالاترین سرعت و بیشترین کیفیت میباشد
ترانسپورت کالا به عنوان اساسی ترین رکن در جهت رشد صنعت به شمار میرود از این رو شرکت حمل و نقل اهواز ترابر به عنوان بهترین و مجهزترین  شرکت حمل و نقل اهواز و خوزستان و قرار گرفتن در جایگاه اول استان و جایگاه سوم از میان 1081 شرکت حمل و نقل زمینی کالا از پیشگامان صنعت حمل و نقل کشور میباشد 

خبرنامه

ارسال